Predator Group

Po latach starań Grupa Euro-Tech stała się wyłącznym dystrybutorem produktów marki Predator na Polskę.

Dzięki temu możemy zapewnić Naszym klientom bezpośredni dostęp do najlepszych kijów bilardowych na świecie, a także zapewnić oficjalny, profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zobacz pełną ofertę produktów marki Predator na BilardSklep.pl

Marka Predator znana jest z wielu rzeczy, ale przede wszystkim ze swojej innowacyjności.
Jej początek sięga premiery pierwszej generacji niskodefleksyjnej szczytówki 314 w roku 1994.
Ćwierć wieku później ta osiadła w Stanach Zjednoczonych marka stała się największą i najbardziej innowacyjną fabryką kijów bilardowych na świecie.

 

Jak to się zaczęło

Predator to firma stworzona przez graczy.
Impulsem do jej stworzenia była chęć zaprojektowania zaawansowanego technicznie shaftu o powtarzalnej jakości – by
gracz, mając dwie szczytówki, mógł nimi grać naprzemiennie, nie odczuwając dyskomfortu.
Dokonali tego Allan McCarty wraz ze Steve’em Titusem.
By uzyskać wiarygodne wyniki stworzyli specjalne, mechaniczne ramię uderzające kijem ze stałą siłą. Nazwali je Iron Willie (Żelazny Willie) i wraz z nim przez ponad półtora roku testowali różne rozwiązania.
Wynikiem ich pracy była pierwsza szczytówka łączona z kilku kawałków drewna – model 314.

 

Misja – innowacja

Łatwo byłoby spocząć na laurach i czerpać satysfakcję ze stworzenia szczytówki, która zrewolucjonizowała rynek.
Jednak celem jest zawsze zmierzenie się z obecnym standardem i zastąpienia go całkiem nowym, lepszym.
Pracownikom firmy Predator nie zajęło dużo czasu uświadomienie sobie, że jest wiele więcej rzeczy do ulepszenia w bilardzie niż tylko minimalizacja refleksji.
W 2001 roku Predator wypuścił pierwszy kij do rozbijania BK, wyposażony w zmienny system wag oraz tip i ferule stworzone do maksymalnego transferu energii.
Już 4 lata później rynek podbił ulepszony rozbijak o nazwie BK2, z wygodniejszym uchwytem, fenolowym i karbonowym padem umieszczonym pod tipem oraz z ulepszonym designem shaftu.

Obecnie w sprzedaży jest już 3 generacja kijów do rozbić – BK3

Dwanaście lat po premierze modelu 314 Predator przedstawił jego następcę – szczytówkę 314-2, która dzięki lżejszej, 10 częściowej konstrukcji stała się jeszcze doskonalsza.
W roku 2015 natomiast zadebiutowała trzecia generacja – 314-3, z przesuniętym środkiem ciężkości, konstrukcją V-Tek oraz z 8-warstwowym tipem Victory.

Od przełomu wieku inżynierowie marki Predator pracowali nad metodą budowy szczytówki z materiałów kompozytowych. Po latach prób i błędów, udoskonalania materiałów i ulepszania procesów w roku 2016 debiut miała szczytówka Predator REVO, wykonana z włókna węglowego szczytówka redukująca defleksję zarówno przy mocniejszych jak i słabszych uderzeniach oraz wyjątkową sztywność.
Jak wspomina główny inżynier marki, Paul Costain, kiedy pierwszy prototyp REVO był gotowy do testów, gracze wybrani do testów byli na początku bardzo sceptycznie nastawieni. Wystarczyło jednak kilka uderzeń, by zobaczyć na ich twarzach zaskoczenie i przyjemność płynącą z gry REVO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podążając tropem tego sukcesu, w roku 2017 premierę miał kij do rozbijania BK Rush, również ze szczytówką z włókna węglowego. Dzięki swej konstrukcji można śmiało powiedzieć, że jest to najmocniejszy i najbardziej celny rozbijak jaki kiedykolwiek stworzono.

Dzięki ulepszonej technologi i innowacyjności podniosła się jakość gry zarówno zawodników, jak i amatorów.
Wraz z ogromnym obniżeniem defleksji w porównaniu do sprzętu sprzed dekad dzisiejsi gracze mogą wbijać bile łatwiej, używając przy tym większych rotacji i bardziej zaawansowanych zagrań.

„Dzięki kijom Predatora łuzy wydają się większe niż normalnie, jesteś bowiem w stanie grać bardziej precyzyjnie” powiedział słynny gracz Ralf Souquet, który zdobył wszystkie główne tytuły w bilardzie grając szczytówką 314.

Dziś Predator posiada szeroką gamę produktów dla każdego gracza – od tych grających w domowym zaciszu po Mistrzów Świata – każdy znajdzie kij Predator dla siebie.
Co ważne, Predator to nie tylko technologia, ale także design.
Od kijów serii Roadline ‘Sneaky Pete’ po kije z Edycji Limitowanych, możemy spotkać mnogość artystycznych i modnych stylów pasujących do preferencji różnych graczy.

Pełna oferta produktów marki Predator dostępna jest na www.bilardsklep.pl/pl/brand/51-predator

Obejrzyj krótki film nagrany z okazji 25-lecia firmy Predator i poznaj jej historię !